Зниження ціни на газ: як воно відбудеться і хто за це заплатить BBC News Україна

Зниження ціни на газ: як воно відбудеться і хто за це заплатить BBC News Україна

У ціні лише не враховані послуги за доставку газу, яка сплачується окремо. Не зможуть отримати субсидію і ті, хто понад 60 днів перебували за кордоном (без службових відряджень, лікування та навчання із відповідними документами). В уряді нагадують, що на 26 квітня 2021 року заборгованість тепловиків за спожитий природний газ перед “Нафтогазом” становить 56,7 млрд грн. Не торкнеться це лише тих споживачів, які вже мали річні контракти, – вони діятимуть до завершення свого терміну. За постановою НКРЕКП, перехід на річні контракти відбудеться автоматично.

як купити газ по літній ціні

Саме ці категорії споживачів потенційно більше інших можуть бути зацікавлені у пошуку кращих цінових пропозицій та зміні постачальника, каже голова правління асоціації Артем Компан. Крім того, понад 30% споживачів в Україні отримують субсидії, тож за тих, хто справді не в змозі платити ринкову ціну, доплатить держава. Загалом, кажуть експерти, побутовим споживачам варто забувати про сталу ціну на газ, і бути готовими до коливань – як і з курсом гривні, наприклад. Регіональні газзбути, які обслуговують близько двох третин побутових споживачів, від серпня підняли свої ціни на 18-22%.

Тож менші цифри в платіжках за газ означатимуть і менші надходження до бюджету, а от грошей у гаманцях українців навряд чи додадуть. BBC не несе відповідальності за контент інших сайтів. Крім заяви, новому постачальнику треба подати паспортні дані, ідентифікаційний код та засвідчити право власності на те приміщення, куди він хоче отримувати газ. Як підрахували у консультаційному центрі “ГазПравда”, за серпень мінімальна ціна у пропозиціях газових трейдерів зросла на 64%, а максимальна – на 42%. І регіональні газзбути, і “Нафтогаз” вже запропонували своїм клієнтам програми фіксації ціни. Віктор, 63-річний власник приватного будинку в Черкаській області, розповів ВВС News Україна, що вже близько 10 років опалював будинок не газом (той був надто дорогим), а альтернативним паливом, зокрема палетами.

Ваш браузер застарів

Якщо споживач має борги перед газзбутом, які оскаржуються в суді, газзбут не повинен відмовити у наданні цього продукту. Якщо споживач має борги, які у суді не оскаржуються, то, скоріш за все, газзбут відмовить такому споживачу. Наразі тривають переговори з газопостачальниками міста Києва, Одеської, Херсонської, Полтавської і Донецької областей.

Але у мінсоцполітики радять тим, хто отримує субсидії чи пільги, інформувати про вибір нового постачальника палива органи соцзахисту. Як прогнозує президент асоціації “Газові трейдери України” Андрій Мизовець, за рік кількість постачальників газу, які працюватимуть із побутовими споживачами, може зрости до 100 компаній. За законом про ринок газу, одна й та сама компанія не може і продавати газ, і транспортувати його. У НКРЕКП твердять, що таке розділення відбулося, коли із старих облгазів виокремилися газзбути і оператори ГРМ (газорозподільчих мереж). В самій РГК твердять, що компанія не працює на ринку постачання газу, і не давала прав на користування своїм брендом жодному з постачальників. Заявку, від подачі якої пройшло 5 днів, прийняли, представники компанії телефонували і уточнювали деталі стосовно документів, але поки що нового контракту на постачання газу Віктор не отримав.

Як повідомляв «Журналіст», Україні залишилося закачати менше 4 млрд кубометрів газу. З травня отримувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, заявки можна буде надіслати протягом наступних 5 місяців, – онлайн або поштою. На позачерговому засіданні 30 квітня уряд подовжив до 20 травня 2021 року термін дії постачання газу (ПСО) компаніям, що надають опалення і гарячу воду українцям. Якщо на ринку з’являтимуться нові постачальники газу, вони можуть пропонувати свої тарифні плани – річні та місячні – до 25 числа кожного місяця.

Чим відрізняється Змієносець від Стрільця: важливі характеристики

За даними аналітичного центру Dixi Group, у Європі, де ця система працює багато років, можливістю змінити постачальника щороку користуються від 8 до 20% споживачів. Для промисловості діяла ринкова ціна, яка залежала від цін на європейських газових хабах. Оскільки тарифи для розподілу палива у всіх регіональних газзбутів різні, то в якості https://ukrhealth.net/unyknuty-zgubnogo-vplyvu-igrovoyi-zalezhnosti-mozhlyvo/ прикладу було взято тариф ПАТ “Київгаз”, який діє у місті Київ. Як раніше повідомляв портал Знай.ua, українців попередили про більші тарифи восени. Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.

Навіщо це “Нафтогазу”?

“Нафтогаз”, на який раніше були покладені обов’язки постачання газу для населення за пільговою ціною (так звані PSO), фактично, не працював з побутовими споживачами напряму, і поки що має лише близько 2% ринку. Ці теми активно обговорюють у соцмережах, на вулицях чи чергах до “Ощадбанку”. При цьому дискусії є досить емоційними і через наближення осені, і через те, що в розпал літа ціни на газ для населення стали повністю ринковими. Ціни на газ у листопаді істотно відрізняються залежно від газопостачальної компанії, яка поставляє ресурс з різницею до 2,63 грн за кубометр. Нижче наведено список постачальників і запропоновані ними ціни без вартості доставки. Купити газ на зиму за літньою ціною можна до 25 вересня 2019 року.

Recent Comments
    Categories