Народні прикмети про погоду, календар передбачень на весь рік

Народні прикмети про погоду, календар передбачень на весь рік

Тому головними погодоуказателями на хороші і погані дні стали тварини. Домашній худобу, лісові звірі чудово вказують на негоду, грози і похолодання круглий рік. Існують народні прикмети про погоду, які не відносяться до певного місяця, сезону. Вони загальні, поширені https://inshe.tv/economics/2023-08-16/787240/ в народі і задіють весь навколишній світ. Осінь розповість якою буде сама, і чого чекати від зими. Якщо на початку осені, перші вересневі дні гримлять грози, то осінній сезон очікується досить теплим. Також за осіннім природних явищ визначають погоду навесні.

народні прикмети передбачення погоди взимку

Синиці вранці пищать й до будинку туляться – чекай похолодання, вночі морозу. У хмарну погоду сніг чи дощ ідуть з перервами і бувають досить сильні – на завірюху. Миші вилазять з-під лісової підстилки і бігають по снігу – на відлигу. Пізно ввечері голосно співає хатній цвіркун – завтра буде тихий, безвітряний день і мороз послабшає. Яскраво сяють зірки — на мороз, тьмяно — на потепління. Поблизу озера відчувається запах свіжої риби — у цей день буде дощ.

Спостереження, які допомагають передбачати погоду

Якщо перші два дні місяця ллє дощ – червень буде сухим. «Якщо лист берези розгорнеться повністю — можна садити картоплю». Схід сонця супроводжується туманним хмарою — провісник хорошої погоди.

  • Дощ обіцяють жаби, які неспокійно і високо стрибають у водойми.
  • Тільки встигай заготовки робити та наповнювати комори.
  • • Якщо в листопаді з’явилися комарі – зима буде теплою.
  • Як спливе на поверхню листя водяної лiлiї – заморозкiв бiльше не буде.
  • Якщо день спекотний в квітні, а ніч – прохолодна, змін в погоді не буде.

Собака качається по підлозі — слід чекати погодних змін. Коники ввечері люто і шумно скрекочуть — завтра буде тепло і ясно. Почути ввечері скрекіт коників у жита – наступний день буде сонячним. Навесні листя на ясені з’явилися раніше, ніж на дубі – влітку передбачається велика кількість опадів. На листках плакуна верболистого з’явилися краплі роси – години через дві піде дощик.

Recent Comments
    Categories