Нобелівська премія-2023: комітет оголосив переможців у галузі хімії! Центр хімічного матеріалознавства та нанотехнологій

Нобелівська премія-2023: комітет оголосив переможців у галузі хімії! Центр хімічного матеріалознавства та нанотехнологій

У 1944 році Нобелівську премію з фізики одноосібно отримав Отто Ган. Ліза Мейтнер працювала разом із Ганом та заклала теоретичну базу для поділу ядра (саме вона запровадила цей термін), але не отримала визнання Нобелівським комітетом. Частково — через стать, частково — через єврейське походження, частково — через егоїстичність Гана. Навіть через багато років, ставши провідною фігурою в післявоєнній німецькій науці, Ган продовжував применшувати роль Лізи в спільних дослідженнях.

Нові відкриття в галузі фізики та хімії

Протягом перших семи років Нордіта розташовувався в будівлі С Інституту теоретичної фізики. Після змін у політиці Ради міністрів Північних країн, Nordita був перенесений у січні 2007 році до Стокгольма, де його спільно прийняли Королівський технологічний інститут і Стокгольмський університет. Тут його розмістили в трьох будівлях університетського центру AlbaNova. Нова локалізація забезпечила плідну співпрацю з дослідниками цих університетів, зберігаючи при цьому фінансову та інтелектуальну незалежність Nordita. Шведська королівська академія наук оголосила лауреатів Нобелівської премії з хімії за 2023 рік. Цю престижну нагороду присуджено трьом видатним вченим за новаторську роботу в галузі нанотехнологій, зокрема, за відкриття та синтез квантових точок.

Нобелівську премію з хімії 2023 року присуджено за грандіозний прорив у сфері нанотехнологій

На честь Лізи 109 елемент таблиці Менделєєва був названий Мейтнерій. Науковий фонд і Міждержавна асоціація післядипломної освіти Австрії заснували дослідницькі стипендії імені Лізи Майтнер, що присуджуються за наукові дослідження в галузі атомної фізики та хімії. Коли ми замислюємся про найвищі досягнення людини у науці, то передусім, маємо на увазі лауреатів Нобелівської премії, як ознаці всесвітнього визнання в цій галузі діяльності. Нобелем, стала одним з символів не тільки розвитку науки, а й визнанням її високої ролі у життєдіяльності людства. Важливо й те, що вже в 1903 році її лауреатом стає жінка. Кандидати в лауреати премії висуваються Нобелівським комітетом з хімії. Баррі Шарплесс Народився Баррі Шарплесс в 1941 у Філадельфії (США) в сім’ї лікаря.

Несподівано виявилося, що все наше життя – це маніпуляція елементами. Не дивно, що незабаром хімія надійшла на службу промисловості. У той час, як Кекуле тут же відіслав свою роботу до друку, шеф Купера не поспішав з публікацією статті. Лібіх і Велер виявили фундаментальне властивість елементів. Воно дозволило пояснити, як 92 елемента дозволяє створити все різноманіття навколишнього нас світу. Вони зіткнулися з існуванням з’єднань, які сьогодні відомі нам як ізомери. Що робить їх різними, так це те, як атоми з’єднані один з одним.

Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”, не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства. Вивчення тривимірного розподілу щільності енергії всередині та навколо цих об’єктів дозволить підтвердити відкриття або спростувати його. Цей шлях відкритий для всіх охочих увійти в історію. Колишній аерокосмічний інженер NASA Гарольд Уайт випадково зробив відкриття, яке стало першим у світі підтвердженням реальності так званого варп-міхура або міхура Алькуб’єрре. Планувалося, що він здійснить п’ять польотів протягом 30 марсіанських днів і розіб’ється.

Названі топ-10 найбільш популярных в Україні моделей легкових авто

Початково дослідження інституту фокусувалися на атомній фізиці та з плином часу достосовувалися до викликів сучасності. Потім йдуть вручення в галузі фізики, хімії, літератури, і наприкінці тижня оголошується лауреат Нобелівської премії миру, ним може стати не лише фізична особа, а й цілі організації. Це єдина премія, яка присуджується не Шведською, а Норвезькою Академією наук. У Нобелівському комітеті пояснили, що дослідження такого роду мають велике прикладне значення, зокрема у галузі створення квантових комп’ютерів, квантових мереж, а також безпечного зв’язку із квантовим шифруванням. Коли у 1911 році Марія Кюрі отримала Нобелівську премію з хімії, вона стала першим лауреатом, який отримав одразу два “Нобеля”. До цього вона також отримала премію з фізики за дослідення радіоактивності.

Робота називалася «Дослідження радіоактивних речовин» і була представлена в Сорбонні в червні 1903 року. На думку комітету, що присудив Кюрі науковий ступінь, її робота з’явилася найбільшим внеском, коли-небудь внесеним до науки докторською дисертацією. Марія Склодовська-Кюрі стала першою жінкою, що здобула Нобелівську премію, і першим двічі лауреатом цієї нагороди. Нобелівська премія з фізики (1903 році) Медаль Деві (1903 році) Маттеуці медаль (1904 році) https://vgolos.ua/news/beremo-uchast-u-prigolomshlivih-prigodah-gerakla-na-hercules-10k-ways-vid-yggdrasil-gaming-ta-reelplay_1440294.html Нобелівська премія з хімії (1911 році) Мадам Кюрі була нагороджена французьким орденом Почесного легіону. Лауреати Нобелівської премії з хімії отримують золоту медаль, диплом та грошову винагороду. Сума останньої залежить від прибутку Фундації Нобеля в поточному році. Якщо ж нагорода вручається більше ніж одному лауреату, тоді гроші розділяються або однаково серед них, або ж, для трьох лауреатів, вона може бути поділена на половину та дві четвертинки.

Примітки[ред.

Створення Nordita було тісно пов’язане зі створенням CERN. Питання про скандинавський інститут повернулося на порядок денний лише після рішення, що приблизний рік переїзду теоретичної групи CERN в Женеву — 1957. Більшість країн підтримали пропозицію локалізації Скандинавського інституту в Копенгагені, де вже діяв потужний міжнародний центр теоретичної фізики — Інститут Нільса Бора. 2 жовтня у Стокгольмі та Осло стартував Нобелівський тиждень, під час якого визначать лауреатів у поточному році за видатні наукові дослідження, революційні винаходи та значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.

Recent Comments
    Categories